Laktatory

utworzone przez | 5 Cze 2020 | Macierzyństwo

()

Na rynku jest szeroki wybór laktatorów. Dlatego wybór laktatora nie jest prostą sprawą. Panie ciężarne zawsze pytają, czy jest potrzeba kupować laktator. Jak pokazują badania 80 procent mam używa po porodzie laktatora. Dlatego warto zastanowić się będąc w ciąży i zrobić rozeznanie spośród jakich laktatorów dokonać wyboru.  

Laktator ręczny czy elektryczny 

Laktatory ręczne są tańsze od elektrycznych. Pracują cicho. Częste odciąganie jest jednak bardzo pracochłonne. Laktatory ręczne pracują wyłącznie za pomocą siły naszych dłoni. Odciągają mleko z jednej piersi na raz. Wszystkie ręczne laktatory są niewielkie. Stosowanie laktatorów ręcznych zaleca się, gdy odciąganie pokarmu zdarza się awaryjnie np. Krótka rozłąka z dzieckiem lub rozluźnienie piersi. Odciąganie pełne przy użyciu laktatora ręcznego jest bardzo pracochłonne. 

Laktatory elektryczne są łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu, ponieważ za utrzymanie próżni odpowiada silniczek. Na pewno wśród laktatorów elektrycznych wyróżnia się laktator podwójny (pobiera pokarm z obu piersi jednocześnie). Skraca o połowę czas odciągania, pozwala uzyskać średnio o 18 procent więcej mleka niż podczas naprzemiennego odciągania piersi. Pokarm uzyskany z odciągania z obu piersi jednocześnie wyróżnia się także wyższą zawartością tłuszczu. 

Najważniejsze zalety laktatora elektrycznego 

  • Elektryczne stymulowanie pokarmu 
  • Automatyzacja pracy 
  • Możliwość odciągania większej ilości mleka w krótszym czasie 
  • Możliwość odciągania pokarmu z dwóch piersi jednocześnie (niektóre modele) 
  • Możliwość dostosowania trybu pracy do własnych oczekiwań 

Rodzaje laktatorów elektrycznych 

  • Jednofazowe 
  • Dwufazowe 

Jednofazowe laktatory elektryczne odwzorowują wyłącznie fazę powolnego i głębokiego ssania. 

Dwufazowe laktatory odwzorowują odruch ssania dziecka -faza szybkiego i płytkiego ssania oraz faza powolnego i głębokiego ssania, dzięki temu stymulowanie laktacji jest efektywniejsze. 

Wszystkie laktatory elektryczne mają regulowaną siłę ssania, co pozwala na dostosowanie szybkości pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Jak oceniasz ten artykuł ?

Zostaw swój komentarz

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Pin It on Pinterest